Že kar nekaj let se sedaj vsako leto odpravim do strica, kateri pa me prosi za pomoč, ko je čas, da mora zunaj zagraditi pašnik, saj mora živino prestaviti na zunanji pašnik. No mojo pomoč pa potrebuje zaradi tega, ker sva vsako leto uporabljala žično ograjo. Ta pa je zelo velika, nerodna in pa težka, tako da je to sam postaviti skoraj da nemogoče. No tako pa sem mu letos predlagal, da bi morda za zagraditev pašnika raje uporabila električni pašni pastir, saj bi bila to veliko lažja ograja, kar se tiče postavitve, poleg tega pa je takšna ograja tudi bolj učinkovita za zagraditev pašnika.
Na to mojo idejo pa je takoj privolil, oziroma se je z njo takoj strinjal, saj se je njemu tudi že zdelo, da je postavitev žične ograje prevelik napor. No tako pa sva se odpravila do trgovine z kmečkimi pripomočki in orodjem, kjer pa sva našla električni pašni pastir, ter ga kupila.
Postavitev tega pa je bila nato res zelo enostavna, saj sva najprej morala čez rob pašnika zabiti nekaj manjših trdnih plastičnih količkov, ter te povezati s samim pastirjem, kar pa je v bistvu bil manjši trak.
Nato pa je bilo potrebno na električni pašni pastir le še napeljati elektriko. Tukaj pa sva morala edino paziti na to, da nisva napeljala previsoke napetosti, kajti ta bi lahko živini škodila, ter jo še ubila, če bi bila ta previsoka.
Ko pa je bilo vse nared, pa sva lahko hitro videla, da je električni pašni pastir, veliko bolj uporabna ograja, kot pa žična. To pa zato, ker se živina ni želela približevati tej ograji, ter si tako razne koze niso zataknile glave v ograji, ter poskusile moliti glavo izven ograje, kot so to vedno počele, ko smo imeli na pašniku žično ograjo, tako da sva bila s tem res zelo zadovoljna.